Czy chciałbyś nauczyć się widzieć wyzwania życiowe z różnych perspektyw? Zwiększyć swoje szanse na znalezienie optymalnych rozwiązań? Radzić sobie z lękiem przed niewiadomym? Czy chciałbyś nauczyć się trwać w dążeniu, nawet jeśli na drodze do celu pojawią się poważne trudności? Zapewne tak. Jak to zrobić? Piszą o tym autorzy niedawno wydanej przez MT Biznes książki „Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości, abyś był spełniony w życiu zawodowym i osobistym”.

Odziedziczone po przodkach predyspozycje można świadomie wykorzystywać i kształtować. Podobnie cechy osobowości, niesłusznie przez niektórych uważane za niezmienne, można rozwijać także w wieku dojrzałym. Jeśli nawet z wiekiem coraz trudniej wpływać na osobowość bezpośrednio, to na pewno można tego dokonać przez zmianę i kontrolowanie własnych zachowań. Mamy bowiem na nie wpływ. Taki wniosek płynie z publikacji. Autorzy prezentują w niej m.in. liczne metody pracy nad sobą, które pozwalają wyćwiczyć przydatne umiejętności, ukształtować właściwe nawyki, rozwijać w sobie kluczowe cechy osobowości, chroniące przed zniechęceniem i uodparniające na porażki.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem w wykonaniu Olgierda Łukaszewicza, Piotra Borowca i Grażyny Wolszczak.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Team leader w zespole zróżnicowanym wiekowo – jak ułożyć współpracę, by była efektywna?

Czytaj więcej

Team lider jako kolega podwładnych: gdzie leży granica?

AS_25_8.jpg

Budowanie relacji uwzględniających aspekty osobiste i wzajemną sympatię służy współpracy i efektywności. Część szefów nie chce jednak skracać dystansu w obawie przed nadużyciami ze strony pracowników. Nie chcą ryzykować utraty autorytetu i trudności w egzekwowaniu obowiązków. Uważają, że bezpieczniej jest myśleć o współpracownikach w kategorii pełnionych przez nich funkcji czy roli. To jednak droga donikąd, ponieważ duch zespołu nigdy nie narodzi się tam, gdzie brakuje poczucia więzi pomiędzy członkami zespołu. Jak więc rozwijać swój styl przywódczy na podstawie relacji i utrzymania wysokich standardów pracy?

Czytaj więcej

7 postaci ze świata biznesu, od których handlowiec może czerpać inspirację

AS_25_5.jpg

Czerpanie inspiracji od innych ludzi – szczególnie jeśli są autorytetami w naszej branży – potrafi bardzo poszerzyć nasze horyzonty i dać pożywkę dla wielu nowych pomysłów sprzedażowych i marketingowych. Oto subiektywna lista siedmiu osób ze świata biznesu, które mogą być inspiracją dla handlowca.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama