Czy chciałbyś nauczyć się widzieć wyzwania życiowe z różnych perspektyw? Zwiększyć swoje szanse na znalezienie optymalnych rozwiązań? Radzić sobie z lękiem przed niewiadomym? Czy chciałbyś nauczyć się trwać w dążeniu, nawet jeśli na drodze do celu pojawią się poważne trudności? Zapewne tak. Jak to zrobić? Piszą o tym autorzy niedawno wydanej przez MT Biznes książki „Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości, abyś był spełniony w życiu zawodowym i osobistym”.

Odziedziczone po przodkach predyspozycje można świadomie wykorzystywać i kształtować. Podobnie cechy osobowości, niesłusznie przez niektórych uważane za niezmienne, można rozwijać także w wieku dojrzałym. Jeśli nawet z wiekiem coraz trudniej wpływać na osobowość bezpośrednio, to na pewno można tego dokonać przez zmianę i kontrolowanie własnych zachowań. Mamy bowiem na nie wpływ. Taki wniosek płynie z publikacji. Autorzy prezentują w niej m.in. liczne metody pracy nad sobą, które pozwalają wyćwiczyć przydatne umiejętności, ukształtować właściwe nawyki, rozwijać w sobie kluczowe cechy osobowości, chroniące przed zniechęceniem i uodparniające na porażki.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem w wykonaniu Olgierda Łukaszewicza, Piotra Borowca i Grażyny Wolszczak.

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

On-line only no. 23/2019

Wyeliminować pożeracze czasu

AS_23_czas.jpg

Organizacja pracy i zarządzanie czasem mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, gdyż dobra organizacja pracy sprzyja efektywności jego wykorzystania. Zła organizacja działa natomiast odwrotnie, a każda wykonywana czynność pochłania więcej energii niż powinna. Jeśli dzieje się tak dzień za dniem, nasza indywidualna efektywność pracy nieuchronnie się obniża. Jak poprawić swoją wydajność?

Read more
On-line only no. 23/2019

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

AS_23_matka.jpg

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to trudne wyzwanie, które metaforycznie można porównać do przesiadki z pędzącego rollercoastera (w domu z maluchem nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał kolejny dzień) do pędzącego pociągu (albo uda ci się wskoczyć do pędzącego składu, który co miesiąc przyśpiesza w kierunku nowego targetu, albo boleśnie poobijasz się, próbując dogonić uciekające wagony). Dlatego warto dobrze przygotować się do powrotu, aby etap wdrożenia przebiegł sprawnie.

 
Read more

Team lider kontra konflikt w zespole

AS_23_9.jpg

Jeśli kierujesz grupą osób, na pewno masz do czynienia z konfliktami. To naturalne zjawisko, które odpowiednio zarządzone potrafi wpłynąć na umocnienie więzi i zwiększenie efektywności działań. Jednocześnie wielu menedżerów obawia się wikłania w konflikty. Najczęściej, ponieważ nie czują się kompetentni lub uprawnieni. Jako lider masz do dyspozycji pokaźne pudełko z narzędziami służącymi do rozwiązywania konfliktów. Aby jednak zbyt często nie trzeba było do niego sięgać, warto najpierw dobrze zrozumieć naturę konfliktu i wiedzieć, jak tworzyć kulturę w zespole, która je samoreguluje.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Reklama