As Sprzedaży 6/2016

AS_06.jpg

Planowanie pracy

Wielu handlowców nie uważa planowania za umiejętność o kluczowym znaczeniu dla osiągnięcia sukcesu. Tymczasem od tego, czy potrafimy planować i efektywnie wykorzystywać czas zależy nasza skuteczność i realizacja założonych celów. Ogromne tempo pracy, setki maili, telefonów, spotkań, a do tego przygotowywanie ofert, raportowanie, szkolenia… A gdzie czas na życie prywatne i odpoczynek? „Korzyści płynące z dobrego planowania są ogromne. Szacuje się, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy”: warto wziąć sobie te słowa Briana Tracy do serca. I zacząć planować. O tym, jak się do tego zabrać, przeczytacie w artykułach Roberta Noworolskiego „Handlowiec powinien mieć zaplanowany cały rok z góry” oraz Małgorzaty Biardy „Zarządzanie czasem w sprzedaży”. Dodatkowo na naszym portalu znajdziecie tekst Rafała Judka „Planowanie w oparciu o cele”, w którym autor wskazuje 5 zasad niezbędnych do przygotowania efektywnego planu pracy.

W sektorze B2B rzadko decyzję o zakupie podejmuje jedna osoba. Przed przystąpieniem do głównych negocjacji warto zapytać wprost o procedury obowiązujące w tym zakresie w firmie klienta, poznać osoby decyzyjne. Dzięki temu łatwiej będzie przygotować ofertę z naciskiem na korzyści ważne dla tych osób. O czym jeszcze warto pamiętać, przygotowując się do negocjacji z grupą decyzyjną? Zapraszam do lektury artykułu Jacka Wolniewicza.

Jeśli chcielibyście poszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania procesem e-sprzedaży i budowania pozytywnych doświadczeń e-klienta, zachęcam do udziału w organizowanym przez nas kursie „Certyfikowany E-commerce Manager”, który rusza 16 września. Szczegóły na stronie: www.ecommerce.explanator.pl.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum