Kolejne Zgrupowanie Asów Sprzedaży za nami. To były dwa dni intensywnych treningów sprzedażowych – od budowania marki osobistej, przez zarządzanie lejkiem, po dostarczenie klientom unikalnych doświadczeń w procesie sprzedaży.

Zgrupowanie, które już po raz drugi poprowadził Tomasz Targosz, rozpoczęło się 16 maja o 10.00. Tym razem spotkaliśmy się w warszawskim hotelu Lord, przy Al. Krakowskiej 218. Pierwszą połowę otworzyła Małgorzata Warda, która mówiła o tym, dlaczego marka osobista jest dzisiaj tak ważna w sprzedaży oraz jak budować swoją pozycję eksperta wśród potencjalnych klientów. Po niej na murawę wyszedł Lech Dworaczyński, który w swoim wystąpieniu wskazał, jak efektywnie pracować z lejkiem sprzedaży, a przede wszystkim co robić, aby sprzedaż nie była dziełem przypadku, ale wynikała z sekwencji konkretnych działań.

Z kolei Paweł Odziemczyk mówił o narzędziach marketingowych, z których warto korzystać w codziennej pracy sprzedażowej. Szczególnie dużo miejsca poświęcił e-mail marketingowi, wskazując, jak zwiększyć dostarczalność i otwieralność swoich wiadomości do potencjalnych klientów. Pierwszą połowę zakończyła Renata Kozłowska, która jak zwykle zaraziła uczestników swoją niezwykłą energią. W swoim wystąpieniu mówiła o tym, jakie zagrożenia dla handlowców niesie cyfrowa rewolucja i co zrobić, aby nie wypaść z rynku w wyniku automatyzacji i robotyzacji, które coraz mocniej wchodzą również do sprzedaży.

W drugiej połowie zagrali Maciej Sasin i Marek Waśkiewicz. Pierwszy mówił o tym, jak budować pozytywne doświadczenia klientów w ramach procesu zakupowego, drugi – jak sprostać oczekiwaniom klienta na każdym etapie cyklu zakupowego. Mecz zakończyło rozdanie nagród w konkursie na najciekawszy temat artykułu do kolejnego wydania „Asa Sprzedaży”.

fot. Monika Wasko

Po meczu część uczestników wzięła jeszcze udział w merytorycznej odprawie połączonej z koktajlem i networkingiem, którą poprowadził Artur Sójka. Nie da się ukryć – wystąpienia publiczne to jego specjalność. Jego wykład o tym, jak stać się Pepem Guardiolą prezentacji sprzedażowych spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Później przyszedł czas, aby przy dobrym winie i jedzeniu wymienić się doświadczeniami z innymi zawodnikami.

Dogrywka drugiego dnia miała formę warsztatów, które poprowadzili Tomasz Targosz, Karol Bartkowski, Marek Waśkiewicz i Mariusz Wdowiak. W niewielkich grupach uczestnicy mogli poćwiczyć negocjacje cenowe, dowiedzieć się, jak zostać Leo Messim storytellingu oraz  zbudować swoją strategię działania na LinkedIn.

Oceny uczestników potwierdzają, że Zgrupowanie było źródłem wielu inspiracji:

  • „Jestem krytyczny, ale zadowolony (podobało mi się).”
  • „Podobało mi się wszystko.”
  • „Podobały mi się tematy i ogólne podejście trenerów.”
  • „Pani Renata (Kozłowska – przyp. KS) wygrywa. Info o sztucznej inteligencji i co dalej – super!”.
  • „Wystąpienie Pana Lecha Dworaczyńskiego bardzo ciekawe i cieszę się, że mogłem go posłuchać”.

Takie słowa to miód na nasze uszy jako organizatorów. Nie zamierzamy jednak osiadać na laurach, jest kilka rzeczy, nad którymi musimy popracować, aby kolejne Zgrupowanie spotkało się z równie entuzjastycznym przyjęciem. Do zobaczenia za rok!

fot. Monika Wasko

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

On-line only no. 23/2019

Wyeliminować pożeracze czasu

AS_23_czas.jpg

Organizacja pracy i zarządzanie czasem mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, gdyż dobra organizacja pracy sprzyja efektywności jego wykorzystania. Zła organizacja działa natomiast odwrotnie, a każda wykonywana czynność pochłania więcej energii niż powinna. Jeśli dzieje się tak dzień za dniem, nasza indywidualna efektywność pracy nieuchronnie się obniża. Jak poprawić swoją wydajność?

Read more
On-line only no. 23/2019

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

AS_23_matka.jpg

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to trudne wyzwanie, które metaforycznie można porównać do przesiadki z pędzącego rollercoastera (w domu z maluchem nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał kolejny dzień) do pędzącego pociągu (albo uda ci się wskoczyć do pędzącego składu, który co miesiąc przyśpiesza w kierunku nowego targetu, albo boleśnie poobijasz się, próbując dogonić uciekające wagony). Dlatego warto dobrze przygotować się do powrotu, aby etap wdrożenia przebiegł sprawnie.

 
Read more

Team lider kontra konflikt w zespole

AS_23_9.jpg

Jeśli kierujesz grupą osób, na pewno masz do czynienia z konfliktami. To naturalne zjawisko, które odpowiednio zarządzone potrafi wpłynąć na umocnienie więzi i zwiększenie efektywności działań. Jednocześnie wielu menedżerów obawia się wikłania w konflikty. Najczęściej, ponieważ nie czują się kompetentni lub uprawnieni. Jako lider masz do dyspozycji pokaźne pudełko z narzędziami służącymi do rozwiązywania konfliktów. Aby jednak zbyt często nie trzeba było do niego sięgać, warto najpierw dobrze zrozumieć naturę konfliktu i wiedzieć, jak tworzyć kulturę w zespole, która je samoreguluje.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Reklama