Paweł Fortuna „Sprzedaż bez sprzedawania. Psychologia dobrego wpływu na klienta”

As Sprzedaży 17/2018 Tekst otwarty
okladka_mockup_czerwone_tlo.jpg

Książka Pawła Fortuny łączy zagadnienia z obszaru psychologii i biznesu. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej zajmują się sprzedażą.

W psychologii sprzedaży roi się od samozwańczych guru proponujących mniej lub bardziej wyrafinowane techniki sprzedawania i wywierania wpływu na klienta. Metody te z wiedzą naukową niewiele mają wspólnego, a i ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia (kto z nas nie zbył telemarketera dzwoniącego z ofertą bezkonkurencyjnego ubezpieczenia albo fantastycznej oferty telewizji kablowej?).

Paweł Fortuna, doświadczony psycholog biznesu i trener, pokazuje, że skuteczna komunikacja z klientem wcale nie musi polegać na manipulacji. Zamiast wyświechtanych trików i sztuczek proponuje sprzedawcom grę w „białe szachy” – sprzedaż etyczną i świadomą, wspólne z klientem poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Sprzedaż bez sprzedawania oznacza realizację w przestrzeni handlu takich wartości, jak: uczciwość i prawda, działanie pozbawione manipulowania i ukrytych intencji, a także sposób na tworzenie społeczności zadowolonych klientów.

Drukuj

Zobacz również

Archiwum