Co jest dla ciebie ważne? Praca, praca, praca? Masz całą listę rzeczy, które planujesz zrobić, kiedy będziesz mieć więcej czasu, pieniędzy lub wolności? Zobacz, jak pokonać prokrastynację: w swojej nowej książce Sam Horn prezentuje dziesięć życiowych chwytów, dzięki którym przestaniesz robić wszystko na ostatnią chwilę, a „od jutra” zmieni się w „dziś”. Te małe codzienne działania sprawią, że zaczniesz prowadzić życie pełne pasji, umiejętnie łącząc swoje zainteresowania z pracą zawodową.

Codziennie powtarzasz sobie, że „od jutra” zaczniesz lub że „jutro” coś zrobisz? Czekasz z realizacją swoich marzeń na odpowiedni moment albo po prostu na to, aż będziesz mieć więcej czasu? Sam Horn udowadnia, że nie jest za późno (ani za wcześnie), by zmienić swoje życie na lepsze. A jak tego dokonać? Okazuje się, że wykonanie nawet jednej rzeczy inaczej niż zwykle może zapoczątkować łańcuch pozytywnych i efektywnych zmian. Na początek warto wypróbować dziesięć życiowych chwytów opisanych w 10 rozdziałach książki „Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!”. To działania, które pomogą przestać robić wszystko na ostatnią chwilę i wziąć życie w swoje ręce.

Prokrastynacja, czyli „zacznę od jutra”

Jak więc zakończyć ciągłe odwlekanie zadań i wyzbyć się późniejszych wyrzutów sumienia? Przestać przedkładać pracę nad osobiste potrzeby? Sam Horn pokazuje, w jaki sposób zapoczątkować codzienne działania, by popchnęły życie naprzód. I udowadnia, że źródłem szczęścia nie są pieniądze, lecz poczucie, że nasze życie ma sens. Na to zaś każdy może sobie pozwolić: wystarczy zastosować kilka prostych sposobów na efektywniejsze i szczęśliwsze życie. Historie ludzi, którym udało się zmienić na ostatnią chwilę oraz od jutra na teraz i dziś, zamieszczone na początku każdego rozdziału, tym bardziej zachęcą cię do porzucenia obaw i rozpoczęcia walki o swoje życie.

10 sposobów na odkładanie wszystkiego na później

W prosty sposób można wyrwać się z rutyny i pozbyć nawyków, które stoją na drodze do szczęścia i spełnienia. W efekcie problemy zacznie się rozwiązywać na bieżąco, a cele i plany realizować. „Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!” to konkretne triki na to, jak pokonać prokrastynację. I mnóstwo inspirujących cytatów, które zmotywują cię do działania. W końcu, jak mawia Michelle Obama: „Musimy bardziej się postarać, aby znaleźć się wyżej na własnej liście rzeczy do zrobienia”. Popracuj więc nad jakością swojego życia, aby było takie, jakiego pragniesz, jakiego potrzebujesz i na jakie zasługujesz.

Zobacz również

5 cech złego team lidera

AS_28_9.jpg

Każdy z nas spotkał się w swoim zawodowym życiu zarówno z dobrym, jak i złym przywództwem. Niestety, często zdarza się, że dominuje ten drugi, co ma swoje konsekwencje nie tylko dla atmosfery panującej w pracy, ale przede wszystkim dla nastawienia pracowników do wykonywanych zadań, ich produktywności i zaangażowania. To przekłada się na zwiększone koszty, jakie musi ponieść organizacja. Mogą one być związane zarówno z samymi efektami pracy zatrudnionych, jak i ze wzmożoną rotacją kadry. Pracownicy w większości nie odchodzą bowiem od organizacji, ale od złych przełożonych. Jak zatem stwierdzić, czy ktoś ma dobre czy złe umiejętności przywódcze? Jakie cechy znajdują się na szczycie listy najmniej pożądanych u team lidera?

Czytaj więcej

6 zwierząt, które z powodzeniem realizowałyby targety sprzedażowe

AS_28_6.jpg

Chyba każdy choć raz w życiu usłyszał sformułowanie: „takie jest prawo dżungli – wygrywa najsilniejszy”. Niemal każdy z nas miał też wątpliwą przyjemność doświadczyć sytuacji, jaką jest przegranie walki o klienta z silniejszym od siebie zawodnikiem. Proces sprzedaży i środowisko handlowców można porównać do świata dzikich zwierząt, w którym wygrywa osobnik wykazujący się siłą, sprytem, zwinnością, czujnością czy odwagą. Obserwacja których gatunków może się okazać szczególnie przydatna dla sprzedawców?

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 28/2020

„Kreatywne rytuały przydatne w pracy” ‑ Kursat Ozenc, Margaret Hagan

AS_28_5.2.jpg

Rytuały to niezwykle skuteczne narzędzia. To niestandardowe praktyki, które mogą zmienić kulturę organizacyjną. W przeciwieństwie do sformalizowanych, odgórnych wytycznych mających poprawić jakość pracy, zmieniają i udoskonalają sposób pracy poprzez inicjatywy oddolne.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama