Co jest dla ciebie ważne? Praca, praca, praca? Masz całą listę rzeczy, które planujesz zrobić, kiedy będziesz mieć więcej czasu, pieniędzy lub wolności? Zobacz, jak pokonać prokrastynację: w swojej nowej książce Sam Horn prezentuje dziesięć życiowych chwytów, dzięki którym przestaniesz robić wszystko na ostatnią chwilę, a „od jutra” zmieni się w „dziś”. Te małe codzienne działania sprawią, że zaczniesz prowadzić życie pełne pasji, umiejętnie łącząc swoje zainteresowania z pracą zawodową.

„Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!” - Sam Horn

Codziennie powtarzasz sobie, że „od jutra” zaczniesz lub że „jutro” coś zrobisz? Czekasz z realizacją swoich marzeń na odpowiedni moment albo po prostu na to, aż będziesz mieć więcej czasu? Sam Horn udowadnia, że nie jest za późno (ani za wcześnie), by zmienić swoje życie na lepsze. A jak tego dokonać? Okazuje się, że wykonanie nawet jednej rzeczy inaczej niż zwykle może zapoczątkować łańcuch pozytywnych i efektywnych zmian. Na początek warto wypróbować dziesięć życiowych chwytów opisanych w 10 rozdziałach książki „Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!”. To działania, które pomogą przestać robić wszystko na ostatnią chwilę i wziąć życie w swoje ręce.

Prokrastynacja, czyli „zacznę od jutra”

Jak więc zakończyć ciągłe odwlekanie zadań i wyzbyć się późniejszych wyrzutów sumienia? Przestać przedkładać pracę nad osobiste potrzeby? Sam Horn pokazuje, w jaki sposób zapoczątkować codzienne działania, by popchnęły życie naprzód. I udowadnia, że źródłem szczęścia nie są pieniądze, lecz poczucie, że nasze życie ma sens. Na to zaś każdy może sobie pozwolić: wystarczy zastosować kilka prostych sposobów na efektywniejsze i szczęśliwsze życie. Historie ludzi, którym udało się zmienić na ostatnią chwilę oraz od jutra na teraz i dziś, zamieszczone na początku każdego rozdziału, tym bardziej zachęcą cię do porzucenia obaw i rozpoczęcia walki o swoje życie.

10 sposobów na odkładanie wszystkiego na później

W prosty sposób można wyrwać się z rutyny i pozbyć nawyków, które stoją na drodze do szczęścia i spełnienia. W efekcie problemy zacznie się rozwiązywać na bieżąco, a cele i plany realizować. „Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!” to konkretne triki na to, jak pokonać prokrastynację. I mnóstwo inspirujących cytatów, które zmotywują cię do działania. W końcu, jak mawia Michelle Obama: „Musimy bardziej się postarać, aby znaleźć się wyżej na własnej liście rzeczy do zrobienia”. Popracuj więc nad jakością swojego życia, aby było takie, jakiego pragniesz, jakiego potrzebujesz i na jakie zasługujesz.

Zobacz również

Jak być handlowcem, którego żaden menedżer nie będzie chciał wypuścić z rąk

Jak być handlowcem, którego żaden menedżer nie będzie chciał wypuścić z rąk

W ostatnich latach dość często mówiło się o „rynku pracownika”. W ofertach pracy można było przebierać – jeśli praca nam się nie podobała to nie było problemu, by ją zmienić w zasadzie z tygodnia na tydzień. W związku z tym pracodawcy zaczęli mierzyć się z brakiem lojalności niektórych podopiecznych. Potem przyszedł marzec 2020 i nieco wywrócił te zasady do góry nogami. Dzisiaj, zwłaszcza w niektórych branżach, trzeba się naprawdę wykazać, aby utrzymać nie tylko siebie, ale i całą firmę na powierzchni. Co cechuje handlowców, którzy nie tylko utrzymują posady, ale są tak cenieni, że przełożeni zrobią wszystko, aby ich zatrzymać przy sobie?

Czytaj więcej

"Odlotowe pomysły. Jak przekształcać pozornie szalone koncepcje w nowatorskie strategie, produkty czy usługi" Safi Bahcall

"Odlotowe pomysły. Jak przekształcać pozornie szalone koncepcje w nowatorskie strategie, produkty czy usługi" Safi Bahcall

Bahcall wywraca do góry nogami utarte schematy i udowadnia, że innowacje pojawiają się wtedy, kiedy ludzie stawiają na odlotowe pomysły (loonshots), czyli powszechnie lekceważone koncepcje, których autorzy są traktowani jak dziwacy, choć w rezultacie to one prowadzą do wybitnych osiągnięć na polu nauki i biznesu, tzw. moonshots. To najczęściej polecana książka roku 2019 wśród dyrektorów generalnych i przedsiębiorców (według Agencji Bloomberga).

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama