10 blogów biznesowych, które warto śledzić

Michał Lisiecki   As Sprzedaży 20/2019
AS_20_04.jpg
Praca w sprzedaży to konieczność ciągłego dostosowywania się do zmieniającego się rynku i oczekiwań klientów. Nie da się bazować na tych samych rozwiązaniach przez lata. Trzeba wciąż szukać, próbować, ulepszać. Warto też czerpać inspirację od innych, na przykład z blogów prowadzonych przez wybitne postaci ze świata sprzedaży i biznesu.

1. Seth’s Blog - Seth Godin, www.seths.blog

Seth Godin to jeden z najsłynniejszych specjalistów zajmujących się marketingiem. Jego blog (a także szereg książek, których jest autorem) to kopalnia praktycznych porad do zastosowania w codziennej pracy z klientami. Na przykład w jednym z wpisów znajdziemy ciekawe spostrzeżenia dotyczące odpowiadania na pytania podczas spotkań z klientami. Większość sprzedawców mylnie sądzi, że tylko udzielając poprawnych odpowiedzi „zdaje test” i popycha sprawy do przodu. Autor zwraca natomiast uwagę na to, że pytanie klienta to szansa dostrzeżenia, po co tak naprawdę budowana jest ta konkretna interakcja między nami a klientem oraz pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Blog jest uaktualniany niemal codziennie – co jest ewenementem w świecie bloggerów. Wpisy są krótkie i pisane prostym językiem, co jest o tyle ważne, że blog jest prowadzony w języku angielskim.

2.Mała Wiejska Firma - Paweł Kępa www.malawiejskafirma.pl

Dość nowy blog – pierwszy wpis pojawił się w lutym 2017 r. Skierowany jest do marketingowców i handlowców pracujących w mniejszych firmach. Nie oznacza to jednak, że osoby z dużych firm nie znajdą na nim ciekawych treści – wręcz przeciwnie. Jeśli interesują cię tematy związane z social sellingiem – ten blog koniecznie trzeba śledzić. O ile autorowi nie zabraknie konsekwencji, stanie się jasną gwiazdą na niebie blogosfery biznesowej.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum