Praca w sprzedaży to konieczność ciągłego dostosowywania się do zmieniającego się rynku i oczekiwań klientów. Nie da się bazować na tych samych rozwiązaniach przez lata. Trzeba wciąż szukać, próbować, ulepszać. Warto też czerpać inspirację od innych, na przykład z blogów prowadzonych przez wybitne postaci ze świata sprzedaży i biznesu.

1. Seth’s Blog - Seth Godin, www.seths.blog

Seth Godin to jeden z najsłynniejszych specjalistów zajmujących się marketingiem. Jego blog (a także szereg książek, których jest autorem) to kopalnia praktycznych porad do zastosowania w codziennej pracy z klientami. Na przykład w jednym z wpisów znajdziemy ciekawe spostrzeżenia dotyczące odpowiadania na pytania podczas spotkań z klientami. Większość sprzedawców mylnie sądzi, że tylko udzielając poprawnych odpowiedzi „zdaje test” i popycha sprawy do przodu. Autor zwraca natomiast uwagę na to, że pytanie klienta to szansa dostrzeżenia, po co tak naprawdę budowana jest ta konkretna interakcja między nami a klientem oraz pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Blog jest uaktualniany niemal codziennie – co jest ewenementem w świecie bloggerów. Wpisy są krótkie i pisane prostym językiem, co jest o tyle ważne, że blog jest prowadzony w języku angielskim.

2.Mała Wiejska Firma - Paweł Kępa www.malawiejskafirma.pl

Dość nowy blog – pierwszy wpis pojawił się w lutym 2017 r. Skierowany jest do marketingowców i handlowców pracujących w mniejszych firmach. Nie oznacza to jednak, że osoby z dużych firm nie znajdą na nim ciekawych treści – wręcz przeciwnie. Jeśli interesują cię tematy związane z social sellingiem – ten blog koniecznie trzeba śledzić. O ile autorowi nie zabraknie konsekwencji, stanie się jasną gwiazdą na niebie blogosfery biznesowej.

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription
Ulubione Print

Also check

On-line only no. 23/2019

Wyeliminować pożeracze czasu

AS_23_czas.jpg

Organizacja pracy i zarządzanie czasem mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, gdyż dobra organizacja pracy sprzyja efektywności jego wykorzystania. Zła organizacja działa natomiast odwrotnie, a każda wykonywana czynność pochłania więcej energii niż powinna. Jeśli dzieje się tak dzień za dniem, nasza indywidualna efektywność pracy nieuchronnie się obniża. Jak poprawić swoją wydajność?

Read more
On-line only no. 23/2019

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

AS_23_matka.jpg

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to trudne wyzwanie, które metaforycznie można porównać do przesiadki z pędzącego rollercoastera (w domu z maluchem nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał kolejny dzień) do pędzącego pociągu (albo uda ci się wskoczyć do pędzącego składu, który co miesiąc przyśpiesza w kierunku nowego targetu, albo boleśnie poobijasz się, próbując dogonić uciekające wagony). Dlatego warto dobrze przygotować się do powrotu, aby etap wdrożenia przebiegł sprawnie.

 
Read more

Team lider kontra konflikt w zespole

AS_23_9.jpg

Jeśli kierujesz grupą osób, na pewno masz do czynienia z konfliktami. To naturalne zjawisko, które odpowiednio zarządzone potrafi wpłynąć na umocnienie więzi i zwiększenie efektywności działań. Jednocześnie wielu menedżerów obawia się wikłania w konflikty. Najczęściej, ponieważ nie czują się kompetentni lub uprawnieni. Jako lider masz do dyspozycji pokaźne pudełko z narzędziami służącymi do rozwiązywania konfliktów. Aby jednak zbyt często nie trzeba było do niego sięgać, warto najpierw dobrze zrozumieć naturę konfliktu i wiedzieć, jak tworzyć kulturę w zespole, która je samoreguluje.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Reklama