Szkolenia

Wydawnictwo Explanator oferuje dobrze zdefiniowane i zwarte formy szkoleniowe obejmujące swoją tematyką szeroko rozumiane zagadnienia finansowe i podatkowe. Wspomagamy praktykę zarządzania przedsiębiorstwem, przedstawiamy rozwiązania problemów zawodowych, tłumaczymy zawiłości prawa z różnych obszarów. Szczególną wagę przywiązujemy do kompetencji i praktycznych doświadczeń współpracujących z nami trenerów i wykładowców. Nasz zespół proponuje także szkolenia zamknięte – formy ściśle dopasowane do kultury organizacyjnej i potrzeb Państwa przedsiębiorstw. Aby stworzyć szkolenie idealnie dopasowane do profilu firmy współpracujemy ściśle ze zleceniodawcą – tak na etapie definiowania potrzeb, jak i oceny efektywności szkolenia. Poprzez nasze przywiązanie do praktycznego charakteru szkoleń dedykowanych wspomagamy realizację Państwa celów w zakresie rozwoju zawodowego kadr zarządzających i pracowników.

e-kurs mailowy

Dostęp do informacji publicznej

Regulacje i zasady udostępniania

Informacja publiczna dotyczy spraw publicznych a jej udostępnienie możliwe jest na zasadach i w trybie określonym w ustawie. Aby przybliżyć tematykę dostępu do informacji publicznej zapraszamy do udziału w e-szkoleniu, podczas którego dowiecie się Państwo m.in.: jakie są prawne regulacje w dostępie do informacji publicznej oraz ograniczenia dostępu, jaki jest zakres przedmiotowego dostępu do informacji oraz jakie są opłaty i koszty udostępnienia informacji publicznej. Znajomość przepisów obowiązującego prawa pogłębi Państwa wiedzę w tym temacie oraz pozwoli uniknąć problemów związanych z nieudzieleniem informacji publicznej.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
e-kurs mailowy

Pełnomocnictwo i reprezentacja w obrocie gospodarczym

Prowadzenie działalności gospodarczej stawia niejednokrotnie przedsiębiorcę przed faktem ustanowienia przedstawicielstwa, pełnomocnictwa czy prokury. Umocowanie (czyli nadanie kompetencji) do dokonywania określonych czynności prawnych, ma kluczowe znaczenie przy zawieraniu umów. Zapraszamy do udziału w e-szkoleniu, podczas którego zostaną wyjaśnione kwestie reprezentacji firmy, form jakie może ona przyjmować oraz zminimalizowania ryzyka kontaktów handlowych.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
szkolenie

Realia prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach i na Słowacji

Procedury rejestracyjne, koszty, podatki

Wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz częste zmiany w systemie podatkowym stawiają przedsiębiorców przed dylematem przeniesienia biznesu poza granice kraju. W bliskim sąsiedztwie, w Czechach i na Słowacji, właścicele firm znajdują korzystniejsze warunki dla rozwoju przedsiębiorstw. Brak barier prawnych, nadmiernej biurokracji oraz przyjazna polityka podatkowa są alternatywą dla rodzimego rynku. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy zapoznają się z ogólnym klimatem do prowadzenia działalności gospodarczej u naszych południowych sąsiadów.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Katowice Wrocław
szkolenie

RODO - rewolucja w ochronie danych osobowych

Kompendium wiedzy o zmianach

Michał Geilke Katowice, 2017-10-05

Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych podlega każda działalność gospodarcza. Nawet jednoosobowe firmy są zagrożone sankcjami przekraczającymi milion złotych. Jak prowadzić bazę klientów, gdzie przechowywać dane, jak konstruować dokumenty i hasła systemowe spełniając nowe, rygorystyczne wymagania Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych?

Czy wiesz:

  • jak powinna brzmieć nowa zgoda na przetwarzanie danych osobowych, która będzie obowiązywać już od maja 2018 roku?
  • czym jest zasada one-stop-shop?
  • jakie dane należy przechowywać w formie papierowej a jakie elektronicznie?
  • jakie kwalifikacje, zgodnie z Europejskim Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych musi posiadać obligatoryjnie wyznaczony Inspektor Ochrony Danych?

Weż udział w szkoleniu dla osób odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych w firmie lub instytucji, które przygotuje Cię do wdrożenia nowych przepisów wynikających z unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Katowice
szkolenie

Prawno-podatkowe podstawy zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji

Niższe obciążenia podatkowe oraz składki na ubezpieczenia społeczne na Słowacji zachęcają polskich przedsiębiorców do założenia lub przeniesienia swojego biznesu do naszego południowego sąsiada. Brak podatku od środków transportowych oraz akcyzy od pojazdów to dla firmy transportowej korzyść wymierna - oszczędności sięgające kilkuset tysięcy złotych rocznie. Rozbudowany system ulg dla przedsiębiorców, niższe koszty pracy oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej przez Polaków na takich samych zasadach jak obywatele Słowacji sprawiają, że kraj ten przyciąga wielu właścicieli polskich firm.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Kraków Warszawa
e-kurs mailowy

Spółki kapitałowe w praktyce przedsiębiorcy

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki to nie tylko wachlarz korzyści dla przedsiębiorcy, ale również szereg procedur, których należy dopełnić, aby mogła ona sprawnie funkcjonować. Jaką formę działalności wybrać? Jak prowadzić działalność w formie spółki z o.o., aby prawidłowo zabezpieczyć interesy firmy? Jak kształtuje się odpowiedzialność członków organów i likwidatorów spółek kapitałowych oraz jaki jest zakres umocowań pełnomocnika? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w e-kursie, dzięki któremu zaznajomią się Państwo z przepisami oraz nabędą Państwo umiejętności dostosowania odpowiedznich rozwiązań prawnych, aby wspierać działania spółki.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
Seminarium

Zatrudnianie cudzoziemców

Aktualne procedury i dokumentacja

Pobyt i zatrudnienie cudzoziemców na terenie RP obwarowane są licznymi wymogami formalnymi. Część tych formalności leży w gestii pracodawcy, który zatrudnia obcokrajowca. Jeżeli chcesz być na bieżąco z procedurami oraz dokumentacją dla zatrudnianych w Polsce obcokrajowców zapraszamy na szkolenie, podczas którego w łatwy sposób dowiesz się jakie dokumenty należy przygotować oraz jakie spełnić wymogi, aby zgodnie z prawem przyjąć do pracy osoby spoza terytorium RP.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa Poznań Wrocław Katowice
e-kurs mailowy

Budżetowanie jako metoda zarządzania przyszłymi wynikami przedsiębiorstwa

Celem szkolenia jest poznanie procesu budżetowania, przygotowanie planu budżetowania oraz przeprowadzenie procesu budżetowania w jednostce. W kursie również zostanie przybliżona istota budżetowania elastycznego oraz alternatywne metody budżetowania. Pokazane zostaną konkretne przykłady budżetowania sprzedaży sezonowej, budżetu inwestycji.

 

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
e-kurs mailowy

Zasady prowadzenia wymiany handlowej z zagranicą

Eksport/Import w praktyce

Coraz częściej przedsiębiorcy planują wejście na rynki zagraniczne poprzez eksport i import towarów lub usług. Zanim jednak rozpocznie się pozyskiwanie klientów i partnerów do współpracy warto, a nawet należy zaznajomić się z ogólnymi warunkami organizacji eksportu czy importu, zasadami konstruowania umów międzynarodowych, warunkami sprzedaży Incoterms, obowiązkami podatkowymi i celnymi a także ryzykiem w handlu zagranicznym. O czym należy pamiętać rozpoczynając współpracę z kontrahentem zagranicznym? Jak ocenić wiarygodność partnera biznesowego? W jaki sposób zabezpieczyć transakcje w obrocie międzynarodowym? Udział w e-szkoleniu przybliży przepisy prawne, podatkowe i celne oraz pomoże w ocenie gotowości do rozpoczęcia międzynarodowej wymiany handlowej w zakresie produktów i usług.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
Forum

4. Forum Nowoczesnego Controllingu

LEAN, czyli nie tylko o controllingu produkcji. Inspiracje - narzędzia - praktyczne rozwiązania

Zespół ekspertów Warszawa, 2017-10-26

Wykorzystanie zdolności produkcyjnej wiąże się ściśle z ponoszonymi przez organizację kosztami. Skuteczne planowanie mocy produkcyjnej może stanowić źródło przewagi konkurencyjnej. Jak osiągnąć przewagę w swoim przedsiębiorstwie? Czy można przekonać menedżerów z działów produkcji do budżetowania? Jak wykluczyć niewłaściwe mechanizmy i zasady tworzenia budżetu oraz poprawić obieg informacji? KPI w produkcji? To oczywiste. Ale czy na pewno pracownicy organizacji rozumieją stosowane wskaźniki? To tylko część z zagadnień z działu controllingu produkcji, o których będziemy dyskutować podczas spotkania w ramach 4 edycji Forum Nowoczesnego Controllingu. Jak zawsze stawiamy na najczęściej zgłaszane problemy i najlepsze rozwiązania naszych ekspertów. Można automatyzować procesy i usprawniać metody wyliczeń i mechanizmów kalkulacji, ale nic nie zastąpi wiedzy i doświadczenia osób planujących, dlatego już dziś zapraszamy do uczestnictwa w Forum!

Pytań na pewno jest więcej. Dlatego właśnie nie tylko w trakcie trwania 4. Forum Nowoczesnego Controllingu będziemy próbowali szukać na nie odpowiedzi. Już dziś deklarujemy, że tematyka controllingu produkcji na stałe zagości na łamach czasopisma Finanse i Controlling.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa

Polecamy

Archiwum