Psychologia sprzedaży

AS_13_36.jpg

Język perswazji w praktyce

Michał Lisiecki   As Sprzedaży 13/2017

Właściwy dobór słów podczas rozmowy sprzedażowej to element, na który wielu handlowców nie zwraca uwagi. Tymczasem rozmowa z klientem to nie wymiana opinii z sąsiadem na klatce schodowej. Jeśli to, co mówisz ma wywrzeć odpowiednio perswazyjny wpływ na klienta, musisz trzymać się kilku zasad.

Od kogo kupujemy, czyli atrybuty skutecznego sprzedawcy

Karol Froń   As Sprzedaży 12/2017 Tylko on-line

W Polsce wizerunek sprzedawcy wciąż nie jest najlepszy. Kojarzy się z cinkciarzem stojącym na rogu ulicy w ciemnym prochowcu, który nagabuje, a często także oszukuje ludzi. Albo z domokrążcą oferującym odkurzacze, które wciągają wszystko i wszędzie. Jest też sprzedawca, który stoi w sklepie i jedyne co potrafi z siebie wydusić, to: „W czym mogę pomóc?”, choć często wygląda tak, jakby to jemu trzeba było udzielić pomocy.

AS_12_36.jpg

Przez inteligencję emocjonalną do sprzedażowego sukcesu

Kiedyś mawiano: „sprzedaj albo zgiń”. Dzisiaj coraz częściej słyszę: „wyróżnij się i pozwól klientowi kupować”. Z jednej strony taki kierunek w sprzedaży napawa optymizmem, a z drugiej nieco przeraża. O ile od lat uczyliśmy się głównie twardych technik napierania na transakcję, o tyle nie zdążyliśmy wypracować miękkich umiejętności poznawania zarówno siebie, jak i osób którym sprzedajemy. Z pomocą w tej kwestii przychodzi inteligencja emocjonalna.

AS_09_36.jpg

Zakłócenia na linii, czyli o barierach w komunikacji z klientem

Szymon Lach   As Sprzedaży 9/2017

Sprzedaż, czyli komunikacja. A jeśli komunikacja, to na pewno różnego rodzaju bariery i przeszkody, które mogą ją utrudniać. Jak mówi powiedzenie: „Dopóki nie wiesz, że robisz źle – myślisz, że robisz dobrze”. Dlatego warto poznać bariery, które pojawiają się w sprzedaży. Po to, by nauczyć się je rozpoznawać i dzięki temu skutecznie eliminować.

AS_08_40.jpg

7 barier, które oddziela cię od sukcesu w sprzedaży

„Sprzedawcą może być każdy, pod warunkiem, że da radę” – w taki sposób dość często rozpoczynam moje spotkania warsztatowe ze sprzedawcami. To proste stwierdzenie skrywa w sobie dwa kluczowe założenia. Pierwsze – naprawdę możesz być skutecznym sprzedawcą. Drugie – możesz nie dać rady, ponieważ na twojej drodze do bycia skutecznym i profesjonalnym sprzedawcą pojawi się jedna albo, co gorsza, więcej z opisanych poniżej barier.

Archiwum